Kategorie
Piece do pizzy i chleba

Czym są piece opalane drewnem?

Dane kontaktowe:

telefon: +48 124 446 890

Piece opalane drewnem to konstrukcje, które posiadają wysoką sprawność energetyczną. Sprzęt ten może być wykorzystywany nie tylko do ogrzewania budynków mieszkalnych czy przemysłowych, ale także do obróbki cieplnej dowolnie wybranych potraw. Łatwe w obsłudze piece opalane drewnem posiadają kompaktowe wymiary, dzięki czemu można je łatwo wkomponować w aranżację danej przestrzeń. Paleniska umieszczone na odpowiedniej wysokości, umożliwiają równomierne opiekanie produktów spożywczych, bez ryzyka ich przypalenia, spowodowanego zbyt wysokim płomieniem. Łatwe w obsłudze piece opalane drewnem nie wymagają ciągłej kontroli ich działania. Prawidłowo rozpalony ogień umożliwia wytworzenie temperatury, wystarczającej do wypieku chleba lub pizzy.

Jakie zalety mają piece opalane drewnem?

Nowoczesne piece opalane drewnem, w porównaniu do innych tego typu urządzeń, to produkty wszechstronne. Są one bardzo popularne szczególnie w branży gastronomicznej. Mogą one posiadać dodatkowe akcesoria w postaci termometru lub też pokręteł, umieszczonych na przednim panelu. Ułatwiają one sterowaniem wysokością płomienia, a także jego wygaszanie, w dowolnie wybranym momencie. Tanie w eksploatacji piece opalane drewnem mogą być wyposażone w bardzo przydatne rozwiązania, które gwarantują ich bezpieczną i komfortową eksploatacją, jak również szybkie naprawy w razie pojawienia się jakichkolwiek uszkodzeń czy problemów w obsłudze.

Piece opalane pelletem drzewnym- czy warto?

Prawidłowa konserwacja pieców opalanych drewnem gwarantuje, że produkty te przetrwają w niezmienionym stanie przez bardzo długi czas. Czyszczenie tych urządzeń może odbywać się z pomocą dostępnych na rynku akcesoriów. Umożliwiają one szybkie pozbycie się sadzy i innych produktów ubocznych, powstałych w procesie spalania. Warto dodać, że nowoczesne piece opalane drewnem, nie generują dużej ilości dymu, popiołu i sadzy, co ułatwia utrzymanie ich w czystości, jak również eliminuje problem zatykania się przewodów kominowych. Duże znaczenie ma wybór dobrej jakości materiału opałowego. Powinno to być drewno nie poddane procesowi lakierowania. Materiałem opałowym, który można wykorzystać w wyżej wymienionych piecach jest pellet drzewny. To nowoczesna, ekologiczna i zarazem ekonomiczna alternatywa tradycyjnych paliw płynnych. Pellet drzewny produkuje się z różnego rodzaju biomasy, w tym z odpadków drewna, kory, pestek, łupin orzechów czy słomy. Dobrej jakości pellet drzewny może stanowić także poprodukcyjne ścinki, pochodzące z tartaków i zakładów stolarskich.