Kategorie
Hobby Piece do pizzy i chleba

Dlaczego stosuje się okładziny w piecach przeznaczonych do wypieku pizzy lub chleba?

Dane kontaktowe:

telefon: +48 124 446 890

Zastosowanie wysokiej jakości materiałów, przeznaczonych do wykładania wnętrza pieców do wypieku pizzy lub chleba, gwarantuje wytrzymałość tych konstrukcji i eliminuje problem powstawania uszkodzeń mechanicznych, spowodowanych działaniem bardzo wysokiej temperatury powietrza, powstałej w trakcie procesu spalania. Warto wykorzystać materiały termoizolacyjne, które dodatkowo kumulują ciepło. Dzięki temu ograniczona jest ilość zużywanego węgla lub drewna, przeznaczonego do utrzymywania temperatury no pożądanym poziomie. Nowoczesne piece do wypieku pizzy lub chleba z dobrze dobranymi okładzinami, mogą osiągać temperaturę nawet do 900 stopni Celsjusza.

Jak prawidłowo dobrać okładzinę do pieca?

Dobrze dobrana okładzina do pieca pełni funkcję izolacyjną. Jest ona stosowana wewnątrz konstrukcji, co zapobiega niekontrolowanemu rozchodzeniu się ciepła i wydostawaniu się jego na zewnątrz. Wysokiej jakości okładzina powinna być materiałem wytrzymałym, wzmocnionym specjalnie dobranym klejem. Nieszczelność okładziny może powodować mniejszą wydajność energetyczną pieca, również tego zasilanego prądem bądź też ceramicznego.

Jakie funkcje spełnia okładzina w piecach do wypieku pizzy lub chleba?

Prawidłowo zamocowana okładzina w piecach przeznaczonych do wypieku pizzy lub chleba, pełni wiele funkcji. Warto wybierać materiały atestowane i certyfikowane, które nadają się do stosowania w bardzo wysokich temperaturach powietrza. Dobrym pomysłem jest użycie okładziny, która stosowana jest w piecach przeznaczonych do wypalania gliny. To materiał budowlany, który nie ulega uszkodzeniu mechanicznemu nawet, gdy narażony jest na ekstremalnie wysokie temperatury, powstające w trakcie procesu spalania.