Kategorie
Firany

Jak marszczyć firany na taśmie?

Zasłony i firany to jeden z najstabilniejszych elementów dekoracji wnętrz, który od wielu lat towarzyszy ludziom na całym świecie w trakcie spędzania rodzinnych chwil w domowym wnętrzu. W dzisiejszych czasach firana nie stanowi jedynie ochrony prywatności, w większym stopniu wybierana jest jako dekoracja, mająca na celu stworzenie przytulnej, ciepłej atmosfery, dzięki której każdy może poczuć się w danym pomieszczeniu bezpiecznie.

Jednymi z najczęściej wybieranych, są gotowe firany na taśmie, które sporą popularnością cieszą się przede wszystkim ze względu na komfort zakładania. Dzięki zastosowaniu specjalnych taśm wystarczy je dobrze zmarszczyć, aby firanka stylowo prezentowała się na oknie. Zobaczmy, jak marszczyć firany na taśmie?

Taśmy do marszczenia firan – rodzaje

Firany z taśmą marszczącą stanowią jedne z najpopularniejszych dekoracji okiennych, wybieranych przez osoby, którym zależy na stylowym wystroju. W sklepach z firanami znajdziemy zazwyczaj firany gotowe na taśmie z dwoma rodzajami taśm: bawełnianymi i żyłkowymi.

Żyłkowe taśmy marszczące są delikatniejsze i prawie niewidoczne, aczkolwiek odpowiednio dobrane taśmy bawełniane, mogą stanowić element dekoracji firany.

Taśmy różnią się również szerokością. Dla krótszych firan i zasłon używa się najczęściej taśm o szerokości ok. 5 cm, natomiast do dłuższych, ok. 7-10 cm. Warto również zwrócić uwagę na sposób marszczenia firan na taśmie, aby wiedzieć, jak zawiesić ozdobę, aby dobrze wyglądała.

Jak marszczyć firany na taśmie?

Marszczenie firan na taśmie pomaga osiągnąć bardzo ciekawy efekt wizualny. Na szczęście właściwie każda gotowa firana na taśmie wyposażona została w taśmę, którą można marszczyć na różne sposoby.

To właśnie taśmy sprawiają, że zakładanie firan jest komfortowe, a efekt zaskakujący. Jedne z najpopularniejszych firan są te wykonane z woalu, które najlepiej marszczyć w stosunku: 1:2, 1:2,5 lub 1:3. Grubsze firany żakardowe najlepiej zapinać na sposób: 1:1,5 lub 1:2.

Jaką firanę gotową na taśmie wybrać?

Wśród firan gotowych na taśmieznajdziemy wiele ciekawych modeli. W sklepie z firanami Fdom można przyjrzeć się bliżej modnym firanom z woalu i dobrać do swojego salonu firany na taśmie klasyczne bądź nowoczesne. Szeroki wybór produktów sprawia, że każdy ma szansę dobrać dekorację okienną, która w najlepszym stopniu spełni jego wymagania.

Firany to ponadczasowe elementy domowego wystroju, które od wielu lat towarzyszą nam w codziennym życiu. Nie sposób wyobrazić sobie przytulnego wnętrza, w którym na oknach nie byłoby dodających miłej atmosfery firanek.

Dodaj komentarz