Kategorie
Hobby

Jak wybrać dobry plecak turystyczny?

Dane kontaktowe:

strona www: https://www.toursport.pl/plecaki

telefon: +48 537 192 223

Plecak turystyczny powinien być dobrany według odpowiednich kryteriów. Czym się kierować, wybierając plecak w góry? Ważny jest bowiem nie tylko fason takiego produktu, walory estetyczne warto pozostawić na koniec, a na starcie zająć się bardziej praktycznymi parametrami.

Plecak w góry – na co zwrócić uwagę?

Plecak w góry musi charakteryzować się przede wszystkim odpowiednią objętością. W zależności od tego, gdzie się wybieramy: czy będzie to stroma wspinaczka, biwak czy po prostu trekking po górach – każda z tych aktywności wymaga zabrania ze sobą innego ekwipunku. Plecak turystyczny musi więc być dopasowany rozmiarami do indywidualnych wymagań, istnieją bowiem modele mniejsze, takie jak plecak miejski Trespass, jak i typowo turystyczne, przeznaczone na profesjonalne wyprawy, między innymi plecak turystyczny Bergson o pojemności 60 litrów.

Drugim bardzo ważnym aspektem podczas wyboru plecaka w góry, jest materiał, z jakiego został wykonany. Warto sprawdzić jak wysoka jest wodoodporność materiału oraz czy dany model został wyposażony w przeciwdeszczowy pokrowiec. Na szlakach pogoda bywa kapryśna, dlatego trzeba zadbać o odpowiednie zabezpieczenie nie tylko siebie, ale także ekwipunku, który znajduje się w plecaku.

Inne aspekty, takie jak regulowane uchwyty pas biodrowy czy piersiowy, są również ważne, jednak nie zawsze będą niezbędne. Ważne, aby nie wybierać zbyt dużego plecaka, który, wraz ze stelażem, może być dość ciężki, jeżeli nie jest nam tak naprawdę potrzebny. Podczas niektórych wycieczek wystarczy nam mniejszy plecak turystyczny wykonany z solidnego wodoodpornego materiału.