Kategorie
Repliki Broni

Szabla karabela

Broń biała, do której zaliczana jest szabla karabela, to ekskluzywny wyrób. Stanowi on replikę broni białej, używanej przez króla Polski Jana III Sobieskiego. Produkt, jakim jest szabla karabela, znajdująca się na stronie internetowej naszego sklepu, posiada mosiężną rękojeść, misternie wykonaną z oryginalnego odlewu. Wyrazisty ornament na całej głowicy rękojeści, dodaje temu wyrobowi wyjątkowej elegancji. Wspomniana głownia ze stali wysokogatunkowej, została poddana kunsztownym zabiegom polerowania. Do produkcji tego elementu użyto stali niehartowanej.

Szabla karabela – oryginalna replika broni białej

Piękna szabla karabela na zewnętrznym płozie ma wytrawioną sentencję, która była mottem przewodnim wypraw Jana III Sobieskiego. Napis ten został dodatkowo poddany procesowi oksydowania, w celu poprawienia jego czytelności i estetycznego wyglądu poszczególnych liter. Dostępna w naszym sklepie internetowym szabla karabela, ma przywiązany do rękojeści, bogato zdobiony temblak. Został on stworzony ze starannie wyselekcjonowanych materiałów, w tym złotej taśmy, zakończonej oryginalnie wyglądającym chwostem.

Piękna szabla karabela – pomysł na upominek

Proponowana przez nas broń biała, jaką jest szabla karabela, wykonywana jest na zamówienie klienta, w polskiej pracowni płatnerskiej. Ta renomowana manufaktura od wielu lat zajmuje się tym rzemiosłem. Wspaniała replika szabli, może być doskonałym pomysłem na upominek dla byłego oficera Wojska Polskiego czy miłośnika militariów z przełomu XVI i XVII wieku. Kunsztownie wykonane głownia i pochwa, z których składa się polecana przez nas szabla karabela, powinny regularnie konserwowane, poprzez nałożenie na nie cienkiej warstwy oliwki lub parafiny.

Szabla karabela – replika broni białej z bogatym zdobieniem!

Dodaj komentarz