Kategorie
Piece do pizzy i chleba

Beton ogniotrwały

Dobrej jakości beton ogniotrwały to materiał bardzo popularny, z uwagi na wszechstronność jego zastosowania. Produkt ten sprawdzi się w wielu branżach. Może on być użyty w kotłach i pieca hobbystycznych.

Wiele manufaktur i zakładów rzemieślniczych, wykonujących różnego rodzaju produkty przy użyciu wysokiej temperatury powietrza, poszukuje preparatów zabezpieczających konstrukcje posiadanych pieców. Do tego celu może być użyty rekomendowany przez nas beton ogniotrwały. To preparat chemiczny, stanowiący wysokiej jakości mieszankę, skomponowaną z najlepszych składników o potwierdzonej skuteczności. Łatwy do nakładania beton ogniotrwały jest odporny na działanie wysokiej temperatury powietrza, niekorzystnych czynników zewnętrznych, jak również wody czy związków chemicznych na bazie alkoholu czy kwasów. Polecany beton ogniotrwały to preparat, który może być przechowywany w temperaturze pokojowej, ponieważ nie traci on swoich pierwotnych właściwości chemicznych i fizycznych.

Beton ogniotrwały – lekka mieszanka do pieców i kotłów

BETON KONWENCJONALNY 1400STD
BETON KONWENCJONALNY 1400STD

Łatwy do nakładania beton żaroodporny to lekka masa o wysokich właściwościach izolacyjnych. Jest ona przeznaczona do torkretowania, a także tworzenia dodatkowego zabezpieczenia przed działaniem wysokiej temperatury powietrza czy wilgoci. Beton żaroodporny może być nakładany na elementy znajdujące się pomiędzy obudową zewnętrzną a wyłożeniem. To produkt dedykowany budowie kotłów, przewodów kominowych, kominów. Ma także zastosowanie w urządzeniach o niskiej temperaturze, gdzie wymagane jest użycie wyłącznie bardzo lekkich materiałów. Beton żaroodporny w wersji tradycyjnej na bazie szamotu, to wyrób wiążący się hydraulicznie, przeznaczony do ogólnego zastosowania w wielu branżach przemysłowych. To produkt odporny na działanie temperatury, sięgającej nawet do wartości 1400 stopni Celsjusza. To preparat wyróżniający się wysoką wytrzymałością mechaniczną i doskonałymi właściwościami izolacyjnymi.

Może Cię zainteresować: Zaprawa do pieca odporna na wysokie temperatury

Beton żaroodporny służy do naprawy i wykładania nim drzwi kotów, kotłów, a także wykonywania paneli pieców. Produkt ten ma zastosowanie w miejscach, w których pojawia się nawet ekstremalna temperatura.