Kategorie
Piece do pizzy i chleba

Zaprawa do pieca odporna na wysokie temperatury

Łatwa do nakładania zaprawa do pieca jest preparatem chemicznym, dedykowanym właścicielom wyżej wymienionych konstrukcji, przeznaczonych do wypieku chleba bądź pizzy. Zaprawa do pieca jest odporna na działanie wysokiej temperatury.

Preparatem o specjalnie dobranym składzie chemicznym, który posiada potwierdzono badaniami odporność na działanie wysokiej temperatury i niekorzystnych czynników zewnętrznych, jest zaprawa do pieca. To preparat, który jest bardzo łatwy do nakładania i ekonomiczny w użyciu. Produkt ten jest dostępny w opakowaniach o różnej pojemności. Można zdecydować się na wyrób w wiaderkach 10 lub 20 kg. Rekomendowana zaprawa do pieca może być wykorzystywana do łączenia cegieł ogniotrwałych w piecach przeznaczonych do wypieku pizzy i chleba, a także w grillach, kominkach oraz w miejscach, gdzie powstaje bardzo wysoka temperatura powietrza. Zaprawa do pieca to wyrób wiążący hydraulicznie, który nie ulega rozpuszczeniu w kontakcie z wodą.

Zaprawa do pieca – produkt odporny na działanie wody

Zaprawa do pieca chlebowego
Zaprawa do pieca chlebowego

Odporna na działanie, nawet ekstremalnej temperatury, zaprawa do pieca do pizzy nie zmienia swoich pierwotnych właściwości, nawet po wielu latach eksploatacji wyżej wymienionego urządzenia. To wyrób, który utwardza się, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Z uwagi na to, może on być nakładany na wybrane powierzchnie, również w okresie jesieni i zimy, kiedy temperatura powietrza ulega gwałtownemu spadkowi. Pozytywnie oceniana zaprawa do pieca do pizzy jest wstępnie zmieszaną kompozycją, przeznaczoną do łączenia cegieł szamotowych i wszystkich elementów, mających zastosowanie w budowie pieców. Produkt ten może być także nakładany na konstrukcje, znajdujące się na zewnątrz, które w swojej budowie posiadają cegły ognioodporne, wystawione na działanie otwartego źródła ognia. Zaprawa do pieca do pizzy jest w stanie nie zmienić swoich pierwotnych właściwości, nawet w temperaturze 1200 stopni Celsjusza.

Czytaj więcej: Deflektor do pieca wspomogą prace pieca

Wydajna w użyciu zaprawa do pieca do pizzy jest mieszanką chemiczną, która jest dopuszczona do kontaktu z produktami podawanymi obróbce termicznej. Wyrób ten jest ekonomiczny w użyciu.