Wysokiej jakości preparatem, przeznaczonym do ochrony warstw cegieł ogniotrwałych czy też stosowania w piecach opalanych węglem, jest cement wysokotemperaturowy. To środek dostępny w ekonomicznym opakowaniu.

Skuteczne zabezpieczenie powierzchni, narażonych na działanie otwartego źródła ognia, jak również bardzo wysokiej temperatury, wymaga zastosowania odpowiednio dobranych preparatów. Do tej kategorii zalicza się z pewnością proponowanych przez nas cement wysokotemperaturowy. Posiada on doskonałe właściwości chemiczne i fizyczne. Jego bezproblemowa obróbka wpływa na komfort jego użytkowania w różnych warunkach atmosferycznych i w dowolnie wybranym miejscu. Produkt ten może służyć jako solidna warstwa ochronna cegieł ogniotrwałych bądź też jako zamiennik tradycyjnych cegieł. Cement wysokotemperaturowy może znaleźć się w takich urządzeniach grzewczych, jak piece opalane drewnem. Pozytywnie oceniony przez profesjonalistów i amatorów cement ogniotrwały jest produktem odpornym na działanie temperatury, wynoszącej do 1400 stopni Celsjusza.

Cement wysokotemperaturowy – zabezpieczenie przed wysoką temperaturą

Zaprawy i cementy ogniotrwałe
Zaprawy i cementy ogniotrwałe

Rekomendowany przez sklep internetowy sklep.vitcas.pl cement wysokotemperaturowy może służyć do wykonywania trwałych powłok ochronnych, nie zmieniających swojego pierwotnego kształtu i wyglądu pod wpływem działania dymu oraz gazu. To produkt przeznaczony do stosowania wewnątrz pomieszczeń. Jego bardzo wysoka odporność temperaturowa wpływa na popularność tego preparatu. Z uwagi na to, polecany przez nas cement ogniotrwały znajduje zastosowanie w różnych branżach przemysłowych. To pozytywnie zaopiniowany wyrób, stanowiący mieszankę najwyższej jakości składników, odpornych na działanie wysokiej temperatury powietrza. To preparat odpowiedni do wypełniania szczelin powstających w systemach kominkowych, a także w piecach opalanych drewnem. Cement może być przechowywany w dowolnie wybranym miejscu, ponieważ nie traci on swoich właściwości nawet po wielu latach.

Warto przeczytać: Pasta do uszczelniania gwintów

Nowoczesny cement wysokotemperaturowy to skuteczny w działaniu preparat, dzięki któremu można trwale zabezpieczyć powierzchnię przed działaniem wysokiej temperatury powietrza. Produkt ten tworzy także skuteczną barierę ochronną przed dymem i gazem.