Solidnie wykonana wędzarnia ogrodowa z paleniskiem może być przystosowana do indywidualnych potrzeb właściciela firmy gastronomicznej bądź też osoby posiadającej ogród bądź przydomową posesję. To konstrukcja odporna na działanie wielu czynników atmosferycznych.

Wysokiej jakości wędzarnia ogrodowa z paleniskiem to konstrukcja w wersji murowanej. Umożliwia ona przygotowanie różnego typu potraw, poprzez poddanie ich procesowi wędzenia. Czynność ta może odbywać się poprzez wygenerowanie temperatury w zakresie od 40 do 90 stopni Celsjusza lub też od 16 do 45 stopni Celsjusza. Wszystko zależy od rodzaju danego artykułu spożywczego. Proponowana przez nas wędzarnia ogrodowa z paleniskiem zyskała uznanie wielu klientów, zarówno indywidualnych, jak i firmowych. To budowla bezpieczna w użytkowaniu, jak również nie sprawiająca żadnych kłopotów w utrzymaniu jej w idealnej czystości. Produkt ten pozwala na wędzenie na zimno poprzez działanie dymu. Dzięki temu mięso, ryby lub sery zachowują wszystkie walory smakowe, zapachowe i odżywcze.

Wędzarnia ogrodowa z paleniskiem – produkt przeznaczony do obróbki termicznej mięsa, ryb lub serów

cegła szamotowa do budowy wędzarni
Cegła szamotowa ozdobna

W asortymencie naszego sklepu internetowego znajduje się wędzarnia murowana z przeznaczeniem do samodzielnej budowy. Produkt ten, według prawa budowlanego, zaliczany jest do obiektów małej architektury. Oznacza to, że postawienie go w przydomowym ogródku lub też na posesji przynależącej do kawiarni lub restauracji, nie wymaga pozwolenia na budowę. Rekomendowana przez nas wędzarnia murowana wyróżnia się bardzo estetycznym wyglądem, jak również wysokimi walorami użytkowymi. To praktyczny produkt, dzięki któremu można przyrządzić wiele wspaniałych potraw z zastosowaniem odpowiedniej temperatury powietrza, a także dymu, okalającego wybraną sztukę mięsa, ryby, zioła bądź orzechy i sery. Wyżej wymieniona konstrukcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem wielu klientów naszego sklepu internetowego, ponieważ jest to produkt pozytywnie zaopiniowany przez użytkowników samodzielnie produkujących wędliny.

Zobacz również: Cement wysokotemperaturowy niezbędny przy budowie kominka

Obróbka termiczna potraw w postaci wędzenia gwarantuje, że uzyskają one doskonały smak, aromat, a jednocześnie zachowają wszystkie walory odżywcze. Do tego celu warto wykorzystać solidną budowlę, którą jest wędzarnia ogrodowa, wyróżniająca się estetycznym wyglądem i łatwą obsługą.